Popularne Diety,  Różne

Ziemia okrzemkowa

Ilość diet, jaką proponują współcześni dietetycy niejedną osobę może przyprawić o zawrót głowy. Dekadę temu modna była zupa prezydencka, po niej przyszła moda na głodówki oczyszczające, dietę tysiąca kalorii, dietę bezglutenową (coraz częściej decydują się na nią osoby, których względy zdrowotne nie zmuszają do tego kroku), dieta Dukana, dieta paleo… W zasadzie w ramach różnorakich diet próbowano jeść już wszystko z wyjątkiem ziemi. Zaraz, zaraz, czy aby na pewno? A ziemia okrzemkowa?

 

Ziemia okrzemkowa spożywcza nie służy do tego, by się nią najeść, praktycznie nie jest trawiona przez organizm, przyswajane są jedynie niewielkie ilości krzemionki, a cała reszta tylko przechodzi przez układ pokarmowy i jest wydalana. Po co w takim razie ją jeść? Warto, ponieważ ziemia okrzemkowa ma wiele właściwości zdrowotnych. Przede wszystkim ze względu na swoją budowę i ujemną jonizację przyciąga i zatrzymuje w sobie wszelkie bakterie i grzyby jakie napotyka w ludzkim układzie pokarmowym, po czym usuwa tych niepożądanych gości z organizmu. Można powiedzieć, że ziemia okrzemkowa dokonuje detoksykacji w organizmie człowieka. Mało tego, dzięki swojej budowie potrafi zabić ostrą krawędzią nieproszonego gościa – pasożyta. Oczywiście ostra krawędź jest ostra tylko dla mikroorganizmów, nie ma obaw o ścianki żołądka lub jelit.

Ziemia okrzemkowa stosowana jest jako prosty sposób na oczyszczenie organizmu ze złogów pokarmów oraz toksyn. A czego możemy się spodziewać po takiej kuracji?

Przede wszystkim znacznego poprawienia wyglądu skóry, włosów i paznokci. Ale to nie wszystko. Krzemionka dokonuje również następujących „cudów”:

 • obniża poziom ciśnienia krwi
 • obniża poziom cholesterolu
 • hamuje rozwój osteoporozy dzięki zwiększeniu wchłaniania wapnia
 • łagodzi podrażnienia i urazy skóry – trądzik, wysypka,
  brodawki, oparzenia, egzemy, odmrożenia
 • zwiększa elastyczność stawów
 • normalizuje pracę układu moczowego
 • przyspiesza zwalczanie pasożytów układu pokarmowego
 • przyspiesza metabolizm, co sprzyja odchudzaniu
 • chroni zęby przed próchnicą
 • łagodzi skutki menopauzy u kobiet
 • likwiduje łuszczycę
 • zmniejsza artretyzm
 • eliminuje bezsenność

 

Ponadto osoby, które przez kilka tygodni regularnie przyjmowały ziemię okrzemkową zauważyły u siebie znaczną poprawę samopoczucia, przypływ energii i sił witalnych.

Ziemia okrzemkowa wyglądem przypomina mąkę. Przyjmowanie jej polega na rozpuszczeniu niewielkiej ilości w szklance wody i wypiciu. Ponieważ specyfik ten ma działanie moczopędne należy pamiętać o zwiększeniu przyjmowania płynów. Jeżeli po kilku dniach pojawią się objawy podobne do grypy oznacza to, że przyjęto zbyt dużo ziemi okrzemkowej. W takim wypadku należy rozpocząć kurację od przyjmowania mniejszej dawki. Z czasem ilości spożywanej ziemi okrzemkowej można zwiększać.

Ziemia okrzemkowa ma pozytywne działanie nie tylko w przypadku ludzi. Świetnie sprawdza się także jako pogromca niechcianych szkodników – pcheł, mszyc, mrówek, gąsienic, stonóg, karaluchów, ślimaków, pająków i pluskiew. Ze względu na to działanie jest bardzo chętnie wykorzystywana przez rolników ogrodników i sadowników. Ziemię okrzemkową dodaje się do pokarmów zwierząt hodowlanych w rolnictwie – bydła, krów, owiec, koni, kur i kurczaków, a także do pokarmu psów i kotów.

Ciekawostka: Dodanie ziemi okrzemkowej do zawartości kuwety kociej likwiduje nieprzyjemny zapach.

Zdjęcie pochodzi z portalu wikipedia i należy do jego autora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *