Artykuły premium

Glinka Rhassoul

Jej pierwotna nazwa to Ghassoul, ale przyjęło się nazywać tę glinkę Rhassoul (po arabsku – „myć”). Jej złoża znaleźć możemy w Afryce Północnej oraz w niektórych regionach Bliskiego Wschodu. Istnieją tylko jedne znane dotychczas złoża tego minerału i są one położone w dolinie Moulouya (średni Atlas) w Maroko. Glinkę wydobywa się z tamtejszych kopalni.
Glinka rhassoul jest minerałem suszonym na słońcu, bezpiaskowym. Ma odcień brunatno-szary (tak zwany kolor taupe) oraz postać sypkiego i drobno zmielonego proszku. Składa się przede wszystkim ze stewensytu, którego głównym składnikiem jest krzemian magnezu. Bogata jest również w magnez, żelazo, wapń, potas oraz sód. Charakterystyczną cechą tej glinki jest duża zdolność do wchłaniania wody (15 g wchłania ok. 25 ml).

Problemy z cerą
Glinka Rhassoul swoje zastosowanie znajduje przede wszystkim w walce z cerą tłustą i trądzikową, ponieważ aktywnie reguluje wydzielanie sebum. Doskonale oczyszcza pory oraz walczy z zanieczyszczeniami skóry. Dzięki zawartym w niej pierwiastkom dodatkowo silnie odżywi Twoją skórę pozostawiając ją idealnie wygładzoną oraz dotlenioną. Posiada dodatkowo właściwości ujędrniające oraz działanie przeciwzmarszczkowe, które często nie idą w parze ze zwalczaniem trądziku. Dzięki temu, że poprawia koloryt Twoja skóra stanie się świeża oraz promienna.
Rhassoul jest hipoalergiczna i niezwykle delikatna, ponieważ działa jedynie poprzez wchłanianie. Co więcej, nie zawiera substancji chemicznych, drażniących ani zapachowych. Dzięki temu może być stosowana w pielęgnacji skóry wrażliwej, płytko unaczynionej oraz skłonnej do alergii. Nie dopuszcza do zanikania cennej, cienkiej powłoki lipidowej stanowiącej tarczę ochronną skóry. Glinka aktywnie pobudza mikro krążenie, dlatego Twoja skóra po jej użyciu zyska zdrowszy wygląd. Czy wiesz, że ma ona naturalne właściwości pieniące, dlatego może zastępować mydło do mycia ciała? Delikatnie usuwa martwy naskórek i daje efekt wygładzenia.
Glinkę miesza się z wodą aż do uzyskania gęstej pasty. Następnie nakłada się ją w formie maseczki na twarz lub inne części ciała. Dodawana do kąpieli pomaga w walce z rozstępami i skórką pomarańczową.

Piękne i pachnące włosy
Jak wspominaliśmy wcześniej, glinka naturalnie się pieni, dlatego stosowana jest również jako szampon do włosów. Przeznaczona jest przede wszystkim do włosów suchych, uszkodzonych oraz osłabionych przez zanieczyszczenia. Znajdzie też swoje zastosowanie w przypadku włosów oklapniętych oraz tych z tendencją do przetłuszczania się.
Oczyszczanie włosów glinką jest zabiegiem stosowanym od tysiącleci. Glinka ta zatroszczy się o stan Twojej głowy już od samej jej skóry, gdzie skutecznie wchłonie kwasy tłuszczowe nie naruszając przy tym biologicznej struktury włosa. Usunie zanieczyszczenia takie, jak tłuszcz wytwarzany przez gruczoły łojowe, resztki kreatyny powstałe przy łuszczeniu się skóry głowy, czy też pozostałości produktów kosmetycznych stosowanych do układania i utrwalania fryzury.
Glinka rhassoul przywraca równowagę skórze głowy i wzmacnia włosy. Już po pierwszym zastosowaniu widać zwiększenie objętości włosów oraz znaczne ograniczenie wydzielania sebum. Krzemionka, która jest składnikiem tej glinki, zwiększy gładkość i sprężystość włosów. Sprawi, że Twoje włosy staną się idealnie czyste, delikatne oraz lśniące. Jest również doskonała jako składnik oczyszczających masek do włosów.

Glinka Rhassoul jest produktem w 100% naturalnym – nie zawiera żadnych konserwantów ani innych dodatków. Powoduje to, że Twoje włosy oraz skóra nie zaczną tracić blasku przy dłuższym stosowaniu. Glinka ta nie wywołuje żadnych efektów ubocznych, a może być niezwykle skuteczna w zwalczaniu problemów z cerą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *