Tłuszcze różne

Olej Golden Drop

Jego aromat i smak przypomina najprawdziwsze masło. 
Jest on znakomity do celów dietetycznych. Zoptymalizowany pod względem zdrowotnym. Najnowsze badania dowodzą, że odpowiednia proporcja kwasów omega-3 oraz omega-6 przyczyni się do poprawnego funkcjonowania organizmu, a ponadto takie proporcje będą odpowiednie do walki z nowotworami.

 

Do tego, dzięki niskiemu poziomowi kwasów nasyconych będzie można utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu, a witamina E opóźni proces starzenia się. Brak alergenów w oleju pozwoli na stosowanie go nawet przez alergików. Głównym składnikiem oleju Golden Drop jest olej rzepakowy, który został wzbogacony dodatkiem oleju lnianego. Nasiona są starannie tłoczone podczas długotrwałego procesu tak, by dostarczyć niepowtarzalny oraz wyjątkowy produkt, który powstał z odmiany rzepaku podwójnie ulepszonej.

 

Przy hodowaniu tych odmian nie korzystano z obcego DNA, więc nie ma tutaj mowy o genetycznej modyfikacji (GMO). Olej Golden Drop jest idealnym zamiennikiem masła. Zachowuje jego doskonały aromat oraz smak, będąc przy tym zdrowszym i oszczędniejszym w zużyciu.

Olej nadaje się do smażenia, pieczenia w wysokich temperaturach, sporządzania sosów, wypieku ciast, wyrobu lodów oraz jako wspaniały dodatek do jarzyn.

 

Dzięki wysokiej zawartości kwasu linolowego oraz linolenowego olej Golden Drop sprawdza się idealnie w połączeniu z warzywami, np., jako sos do sałatek. Jak zapewnia producent, olej nie zawiera alergenów. Olej Golden Drop ocieka z produktów, które zostały usmażone. Czyni je tym samym mniej tłustymi. Dzięki swoim właściwościom pomaga zabezpieczyć zawartą w pożywieniu witaminę C oraz witaminy z grupy B przed szkodliwym działaniem światła i powietrza. Przyswojenie oraz wchłonięcie przez nasz organizm witamin A, K, D oraz Beta- Karotenu wymaga towarzystwa tłuszczów. Stosując olej Golden Drop usprawniamy wchłanianie witamin przez nasz organizm.

 

Wpływ na zdrowie

Skład kwasów tłuszczowych został tak zmieniony, by miały one zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Olej Golden Drop zawiera w swoim składzie unikalne kwasy, które w organizmie ludzkim odpowiadają za obniżenie szkodliwej frakcji cholesterolu we krwi (LDL) i podwyższenie obecności cennej formy tj. cholesterolu (HDL).

Olej Golden Drop zawiera kwasy linolowe i linolenowe, które chronią nasze organizmy przed udarami, zawałami, przyśpiesza spalanie tłuszczów oraz gojenie ran, a także zwiększa płodność i przyczynia się do obniżenia masy ciała.

Bardzo często wykorzystywana jest w leczeniu zapalenia żył, chorobach infekcyjnych żołądka, jelit, gardła, uszu oraz oczu.

 

Ciekawostka

Już 100 gram oleju Golden Drop zaspokaja około 250% zalecanej dawki dobowej na witaminę E, która jest doskonałym obrońcą przed starością,a której w codziennej diecie mamy za mało. Jest ona niezwykle ważna, ponieważ zapobiega formowaniu się niebezpiecznych cząstek, tzw. wolnych rodników.

Witamina E odpowiedzialna jest za:

• Spowolnienie procesów starzenia się komórek krwi oraz mózgu (choroba Parkinsona i Alzheimera),

• Poprawienie oddychania komórek naszego organizmu, przez co umożliwia mięśniom lepszą pracę i większą wydolność,

• Rozkurczanie naczyń krwionośnych i zmniejszanie krzepliwości krwi, co zmniejsza znacznie zdolność osadzania się cholesterolu na ściankach tętnic oraz ryzyko zakrzepów i zawałów,

• Łagodzenie objawów zwyrodnienia stawów, reumatyzmu, stanów zapalnych stawów na tle autoimmunologicznym,

• Poprawę płodności oraz potencji seksualnej.

 

Co z kwasami omega-3 i omega-6?

Już wcześniej o tym wspomniałam, ale przyjrzyjmy się temu trochę bliżej. Kluczowym aspektem oleju Golden Drop jest wysoka zawartość nienasyconych kwasów omega-3 i omega-6 oraz odpowiednia pomiędzy nimi proporcja. Ich zadaniem jest regulacja wielu procesów zachodzących w organizmie o przeciwnych właściwościach.

 

Kwasy omega-3 i omega-6 zasługują na szczególne zainteresowanie, gdyż organizm ludzki nie jest w stanie samodzielnie ich wytworzyć. Dostarczane są one do organizmu wyłącznie poprzez spożywaną żywność. Dlatego tak ważne dla naszego zdrowia jest to, aby zachować właściwą równowagę pomiędzy kwasami. Zbyt duża ilość kwasów omega-6 w stosunku do omega-3 może prowadzić do gromadzenia komórek tłuszczowych, krzepnięcia krwi czy rozwoju stanów zapalnych.

Należy zwrócić uwagę na to, by dostarczać organizmowi poza omega-6 również odpowiednią ilość kwasów omega-3, które działają zupełnie odwrotnie tzn. zapobiegają zapaleniom oraz ograniczają odkładanie tłuszczu w organizmie.

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat równowaga pomiędzy tymi kwasami została drastycznie zachwiana. Ilość spożywanych kwasów omega-6 wielokrotnie przewyższa omega-3.

Jedna łyżka stołowa oleju Golden Drop zdoła zaspokoić już dzienną dawkę na kwasy tłuszczowe omega-3.

 

Skutki braku kwasów omega-3

• Sucha skóra i włosy,

• Częste infekcje ucha środkowego,

• Problemy z drogami oddechowymi (astma, zapalenie oskrzeli),

• Częste oddawanie moczu,

• Pragnienie,

• Nadwaga,

• Zespół suchego oka,

• Obniżenie odporności,

• Wolne gojenie się ran,

• Pękanie skóry na piętach,

• „brzydkie” paznokcie,

• Chroniczne zapalenie gardła,

• Skurcze nóg w czasie chodzenia,

• Apetyt na tłuszcze,

• O wiele szybsze starzenie się,

• Choroby układu krążenia (zawał, wylew).

 

Za co odpowiedzialne są kwasy omega-3?

• Zapobiegają zlepianiu się płytek krwi i przyleganiu płytek krwi do ściany naczynia,

• Pozytywne oddziaływanie na wątrobę (odtłuszczanie jej),

• Stymuluje lepszą przemianę materii,

• Skuteczne przeciwdziałanie miażdżycy, zawałów serca i chorobie nadciśnieniowej,

• Redukcję tkanki tłuszczowej oraz hamowanie powstawania nowej,

• Zapobieganie i wspomaganie leczenia ADHD,

• Łagodzenie objawów menopauzy,

• Wspomaganie przy leczeniu depresji, schorzeń mózgu oraz układu nerwowego.

Jak zatem sami widzicie, każdy organizm ludzki potrzebuje kwasów tłuszczowych omega-3 do sprawnego oraz zdrowego funkcjonowania.

Organizacja Zdrowia potwierdziła w swoich badaniach, iż stosując produkty bogate w kwasy omega-3 możemy zmniejszyć ryzyko powstania cukrzycy typu II.

 

Informacja dla kobiet w ciąży

Olej rzepakowy, jak twierdzą lekarze jest niezbędnym składnikiem w diecie, która wspomaga prawidłowy rozwój i przebieg ciąży. Należy jednak pamiętać, że zapotrzebowanie na kwasy omega-3 gwałtownie wzrasta w okresie ciąży, co jest związane z rozwijającym się płodem.

 

Odpowiednia dieta, bowiem i proporcje pomiędzy kwasami zabezpieczają kobiety przed przedwczesnym porodem. Prawdopodobnie depresje poporodowe są wynikiem spadku Omega-3 w organizmie matki na skutek zwiększonego zapotrzebowania na nie przez płód.

 

Obrona przed starością – mit czy prawda?

 

Jak zapewnia producent, obecne w oleju Golden Drop związki posiadają silne właściwości, które opóźniają proces starzenia. Beta-karoten wpływa na koloryt skóry, przyśpiesza odnowę tkanek i pozwala utrzymać prawidłowy stan skóry.

 

Witamin E nazywana potocznie „witaminą młodości” odpowiedzialna jest bezpośrednio za tworzenie kolagenu, który utrzymuje odpowiednią wilgotność skóry i elastyny, nadającej skórze odpowiednią sprężystość i elastyczność.

 

Golden Drop – wpływ na sportowców

Ze względu na bogactwo składników odżywczych i właściwości produktu, jest niezbędny w diecie każdego, kto uprawia sport – niezależnie od tego, czy odbywa się to w sposób zawodowy czy amatorsko. Pozwala zwiększyć efektywność treningów oraz ich wpływ na zmiany zachodzące w organizmie.

Golden Drop błyskawicznie dostarcza energię i przyśpiesza spalania tłuszczu, wspomaga przyrost tkanki mięśniowej, ułatwia regenerację organizmu.

 

Wpływ na dzieci

Lekarze są zgodni, iż olej rzepakowy ze względu na swoje składniki, jest niezbędnym składnikiem w diecie, która wspomaga prawidłowy rozwój dziecka. Niestety okazuje się, że ponad 1/3 dzieci w Polsce otrzymuje za mało tłuszczów.

 

Wśród wielu ludzi istnieje przekonanie, że są one bardzo niezdrowe. Mit. Dzięki nim organizmy maluchów są w stanie przyswoić niezbędne witaminy takie jak A, D, E i K, które są rozpuszczalne tylko w tłuszczach.

 

Odchudzanie z olejem Golden Drop

Olej lniany to tłuszcz, który spala tłuszcz. Przyspiesza metabolizm oraz stymuluje produkcję niezbędnej do rozkładania tłuszczów żółci.

Badania potwierdzają, że u osób, które dołączyły do swojej diety kwasy omega-3 zanotowano o około 25% większy spadek wagi niż u osób, które ich nie spożywały przy tym samym ilościowym spożyciu kalorii.Dodatkowo wprowadzenie do diety oleju lnianego przyspiesza wypróżnianie i reguluje układ trawienny.

 

Gdzie kupić?

Niestety w tym momencie olej można zamówić jedynie na oficjalnej stronie producenta. Szczerze mówiąc, trochę mnie zainteresował ten specyfik, a szczególnie jego właściwości odchudzające, ponieważ sama marzę o zgubieniu kilku kilogramów. Jeżeli ktoś z was stosował już olej Golden Drop, bardzo proszę, aby opowiedział o swoich doświadczeniach na naszym forum. Z pewnością wasze opinie pomogą innym i mnie przy okazji.

MATERIAŁ OBJĘTY PRAWAMI AUTORSKIMI I PISANY NA ZAMÓWIENIE FORUMDIETA.PL JEGO PUBLIKACJA W INNYCH ŹRÓDŁACH WYMAGA PISEMNEJ ZGODY.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *