Herbaty,  Napoje

KeiMatcha – japońska zielona herbata.

Od dziś możesz żyć szczęśliwie i zdrowo. Poczuj różnicę, pijąc japońską zieloną herbatę Matcha. Specyfik ten przede wszystkim spala tłuszcz. Zwiększa poziom energii. Oczyszcza ciało oraz umysł. Pomaga w walce z rakiem i innymi chorobami.

Czym jest? Jak powstaje?
Matcha to odmiana japońskiej zielonej herbaty w postaci pyłu. Produkowana z herbaty Tencha. Proces produkcji jest odmienny od procesów prowadzących do otrzymania herbat liściastych. Na początek nad polem herbaty buduje się specjalne zadaszenie, aby liście dojrzewały przed zbiorem w lekkim zacienieniu. Specjalne wyselekcjonowane liście poddaje się parzeniu parą wodną na krótki okres (od 15 do 20 sekund). Ma to na celu przerwanie fermentacji.

Jest to metoda charakterystyczna dla herbat japońskich. Kolejno liście poddawane są podsuszeniu i studzeniu w strumieniu zimnego powietrza, gdzie następuje rozdzielenie listków. Następnym procesem jest suszenie w wysokiej temperaturze. Wszystkie wymienione procesy mają na celu zachowanie odpowiedniej, jakości herbaty i jej intensywnie zielonego koloru. Barwa ta jest jednym z wyznaczników, jakości herbaty, jako produktu gotowego. Liście, które są wysuszone mieli się za pomocą kamiennych żaren. To proces długotrwały. Jego wydajność to zaledwie 50 gram herbaty na godzinę.

Nie ma się, więc co dziwić, że herbata ta ma wysoką cenę. Powstały w ten sposób proszek to właśnie herbata Matcha mająca szereg zastosowań i dobroczynnych właściwości dla zdrowia.

KeiMatcha jest starannie uprawiana w cieniu przez 20-30 dni przed zbiorem.

Jeszcze trochę historii…
Zielona herbata Matcha jest nieodłącznym elementem buddyjskiego Zen od ponad 800 lat. To jeden z najstarszych gatunków herbat. Zaczął być uprawiany na chronionych tajemnicą przyklasztornych plantacjach. Herbata ta używana jest przede wszystkim do japońskiej ceremonii cha-no-yu. Cha-no-yu (z japońskiego: herbata i wrzątek) to nie tylko picie herbaty, ale też wszystko, co się z tym wiąże, czyli: odpowiednie naczynia, miejsce do picia i nastrój, stan umysłu. Ceremonia herbaciana ma bardzo podniosły i uroczysty charakter.

Sposób przygotowania

Do miseczki należy wsypać 0, 5 łyżeczki Matcha, dodać 75 ml przegotowanej wody o temperaturze od 70 do 80°C, ubijać bambusową miotełką przez około 30 sekund.

Przyrządzając Matchę uzyskujemy piękny, żywo zielony napój z apetyczną pianką na powierzchni.

Właściwości
Pijąc Matchę spożywamy całe liście zielonej herbaty. W dodatku tej najwyższej, jakości. Dostarczamy wówczas naszemu organizmowi wiele składników odżywczych takich jak: aminokwasy, antyoksydanty, witaminy, minerały oraz błonnik. Jeden kubek KeiMatchy jest równowartością 10 kubków zielonej herbaty.

Cudowne właściwości herbaty:

1.Zapobiega nowotworom. Zielona herbata zawiera bardzo silne antyoksydanty, które neutralizują liczbę niebezpiecznych wolnych rodników w organizmie.

Najmocniejszą substancją, uważaną za naprawdę potężny czynnik antyrakotwórzyczy jest EGCG.

W 2003 roku na Uniwersytecie w Colorado badania potwierdziły, że jedna filiżanka zielonej herbaty KeiMatcha zawiera aż 173 razy więcej przeciwutleniacza EGCG w porównaniu z filiżanką zwykłej zielonej herbaty.

2.Spowalnia starzenie. Jednym z miejsc na świecie, gdzie ludzie żyją najdłużej jest Okawina w Japonii. Ta długowieczność jest przypisywana właśnie regularnemu spożywaniu zielonej herbaty Matcha.

Nie dość, że jest najpopularniejszą zieloną herbatą w Japonii, to zdobywa coraz większą popularność i sympatię na całej kuli ziemskiej. Powodem tej popularności stały się jej cudowne właściwości, takie jak: zwalczanie stanów zapalnych, przeciwdziałania utleniaczom i starzeniu się.

3.Choroby serca. Obniża poziom „złego” cholesterolu. W 2011 roku przeprowadzono badania, które wykazały, że podawanie zielonej herbaty, ewentualnie wyciągu z niej, obniża poziom stężenie cholesterolu.

4.Pomaga w odchudzaniu. Ekstrakt z zielonej herbaty ma specjalne właściwości i sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej.

Dodatkowo można to również wyjaśnić zawartością kofeiny w herbacie. Stwierdzono, że spożywanie zielonej herbaty zwiększa tempo spalania kalorii przez organizm. Inne badanie wykazało, że ćwiczenia tuż po wypiciu zielonej herbaty Matcha skutkuje około 25% większym spalaniem tłuszczu podczas wysiłku fizycznego. Oba badanie sugerują i udowadniają, że herbata Matcha może przyśpieszyć zarówno tempo metabolizmu jak i spalania tłuszczu.

5.Wspiera detoksykację. Matcha jest uprawiana w cieniu, dlatego zawiera więcej chlorofilu niż inne herbaty. Chlorofil to pigment odpowiedzialny za nadanie liściom ich zielonego koloru. Barwnik ten pomaga w detoksykacji organizmu, ale musi to jeszcze zostać udowodnione naukowo. Warto go jednak wymienić z powodu jego domniemanej zdolności do oczyszczania organizmu z toksyn, metali ciężkich i innych substancji szkodliwych dla organizmu ludzkiego.

6.Usprawnia myślenie. Zielona herbata Matcha posiada zdolność wywoływania aktywności fal alfa w mózgu. Stres wywołuje w mózgu aktywność fal beta, co prowadzi do stanu pobudzenia. Aktywność fal alfa może złagodzić stres, pomóc się zrelaksować, a nawet obniżyć ciśnienie. Filiżanka zielonej herbaty Matcha sprzyja koncentracji i jasności umysłu bez wytwarzania jakiejkolwiek nerwowej energii.

7.Dostarczają błonnika. Liście zielonej herbaty Matcha dostarczają bardzo dużo łatwo przyswajalnego błonnika pokarmowego. Błonnik ten posiada zdolności do łagodzenia zaparć i stabilizacji poziomu cukru we krwi.

8.Dodaje energii. Wypij filiżanką zielonej herbaty, Matcha, gdy tylko potrzebujesz dodatkowej energii. Jest ona doskonałym zamiennikiem kawy, ponieważ zapewnia zastrzyk dodatkowej energii bez ryzyka bólu głowy, które są częstymi objawami po wypiciu zbyt mocnej kawy.

Zastosowanie

Matcha jest również bardzo często używana do produkcji japońskich słodyczy. W sklepach z kolei można dostać cukierki czy lody o smaku matcha.

Powszechnie także używa się Matchy w kuchni. Są nawet specjalne odmiany tej herbaty o nieco niższej cenie i jakości przewidzianej właśnie, jako dodatek do potraw. Używając Matchy można przygotować różnego rodzaju napoje z mlekiem, koktajle i shake.

Można również przygotowywać napoje alkoholowe. Również w Polsce stosuje się ją przy wyrobie słodyczy, lodów, sorbetów, kremów, ciast i zielonej czekolady na bazie czekolady białej. Popularne są również różne potrawy z dodatkiem Matchy. Nie są to tylko dania typowe dla kuchni japońskiej, ale również potrawy charakterystyczne dla innych regionów. Można przygotowywać zielone, ryżowe kluseczki z, Matchą, ale także zielone spaghetti.

Ważnym zastosowaniem KeiMatchy jest także polepszanie innych herbat. Powszechnie spotyka się popularne japońskie herbaty z dodatkiem Matchy, która ma nieco polepszyć smak i wygląd mieszanki oraz wzbogacić ją w substancje zdrowotne i kofeinę.

Dlaczego właśnie KeiMatcha?
Jak już wspomniałam popularność KeiMatchy stale rośnie. Jedyne, o czym należy pamiętać decydując się na zakup, to sprawa, że nie wszystkie herbaty są sobie równe. Spożywając herbatę możemy cieszyć się wspaniałym smakiem i aromatem.

Jak KeiMatche wypada w porównaniu z innymi markami?
KeiMatcha jest idealna do zaparzania aromatycznej orzeźwiającej herbaty. Inne zazwyczaj mają gorzki smak. Ponadto uprawiana jest przez 30 dni, z zastosowaniem starożytnej metody z 3 warstwowym cieniowaniem. Pozostałe herbaty nie są uprawiane w cieniu, co skutkuje słabą zawartością chlorofilu oraz brakiem koloru. Dodatkowo powolny i skrupulatny proces zbierania ręcznego zapewnia zbiór 2 najlepszych liści z jednej rośliny.

W przypadku pozostałych roślin herbacianych zbiór odbywa się maszynowo, co powoduje uszkodzone i słabej, jakości liście. Sposób uzyskiwania herbaty KeiMatcha pozwala zachować właściwości odżywcze. Rozpylanie mechaniczne stosowane przy produkcji pozostałych gatunków herbat powoduje utratę ważnych składników odżywczych.

Dodatkowym atutem jest fakt, że KeiMatcha zwraca Ci pieniądze bez zadawanie żadnych pytań, jeżeli przez 90 dni nie poczujesz żadnej różnicy. Zamawiając na stronie producenta 2 lub więcej opakowań KeiMatchy wysyłka jest gratis. Inne marki nie dają żadnej gwarancji, jeżeli chodzi o smak. Potencjalny kupujący musi również pokryć koszty wysyłki, które zazwyczaj są bardzo drogie.

Zielona herbata KeiMatcha jest dostępna, jako skoncentrowany proszek i można ją znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością. Polecamy organiczną Matcha, ponieważ jest produkowana bez nawozów sztucznych i pestycydów. Nie należy sypać proszku do gorącej wody. Unikniemy wówczas „trawiastego” smaku. Przed dodaniem herbaty odstaw zagotowaną wodę na 5 minut.

Jeśli jeszcze nie miałeś okazji spróbować tej odmiany zielonej herbaty, straciłeś wiele. Rozpocznij herbacianą terapię i spróbuj tej wzmacniającej metabolizm, redukującej stres, wspierającej układ odpornościowy herbaty Matcha. Nie zniechęcaj się od razu. Może trochę zająć by przyzwyczaić się do smaku KeiMatcha. Poddaj się mocy herbaty.

MATERIAŁ OBJĘTY PRAWAMI AUTORSKIMI I PISANY NA ZAMÓWIENIE FORUMDIETA.PL JEGO PUBLIKACJA W INNYCH ŹRÓDŁACH WYMAGA PISEMNEJ ZGODY.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *